وی نخستین شهید بنی هاشم در روز عاشورا بود و در زیارت شهدای معروفه نیز آمده است:السَّلامُ علیکَ یا اوّل قتیل مِن نَسل خَیْر سلیل. علی اکبر(ع) درنبرد روز عاشورا دویست تن از سپاه عمر سعد را در دو مرحله به هلاکت رسانید و سرانجاممرّه بن منقذ عبدی بر فرق مبارکش ضربتی زد و او را به شدت زخمی نمود. آن گاه سایر دشمنان، جرأت و جسارت پیدا کرده  و به آن حضرت هجوم آوردند و وی را آماج تیغ شمشیر و نوک نیزه ها نمودند و مظلومانه به شهادتش رسانیدند.
امام حسین(ع) در شهادتش بسیار اندوهناک و متأثر گردید و در فراقش فراوان گریست و هنگامی که سر خونین اش را در بغل گرفت، فرمود:ولدی علی عَلَی الدّنیا بعدک العفا (فرزندم علی ،دیگر بعد از تو اف بر این دنیا
در مورد سنّ شریف وی به هنگام شهادت، اختلاف است. برخی می گویند هجده ساله، برخی می گویند نوزده ساله  و عده ای هم می گویند بیست و پنج ساله بود.اما از این که وی از امام زین العابدین(ع)، فرزند دیگر امام حسین(ع) بزرگتر یا کوچک تر بود، اتفاقی میان مورخان و سیره نگاران نیست. روایتی از امام زین العابدین(ع) نقل شده که دلالت دارد بر این که وی از جهت سن کوچک تر از علی اکبر(ع) بود. آن حضرت فرمود:
کان لی اخ یقال له علیّ اکبر منّی قتله الناس ...
مقبره حضرت علی اکبر علیه السلام  در کربلای معلی پایین پای اباعبدالله الحسین علیه السلام است و در سلام زیارت عاشورا منظور از وعلی علی ابن الحسین ، آقا علی اکبر علیه السلام می باشد.

منبع: http://www.aviny.com
      

رفتنم که مهم نبود واسه هیچکی.....

برگشتنمم مهم نیست واسه هیچکی.؟.......

فقط اومدم بگم که خیلی وقتاست که برگشتم

راستی تونمازخونه ی اردوگاه هرشهری یه بنروصل کرده بوداینم یکیشهدا دلت ده بسیجی

یاحق
      

باعرض پوزش برای اینکه این چندوقته نتونستم مطلب خوبی پیداکنم وتووبلاگم بنویسم می خواستم براتون تعریف کنم که چندوقت پیش فرمانده بسیج مدرسمون که خودش یکی ازدانش آموزاست بهم خبرداد که اسممو داده به بسیج که تابستون برم توکلاسای بسیج دانش آموزی شرکت کنم وسرحلقه ی معرفیت بشم یعنی یه درسایی روبهمون میگن که انشالله بتونیم بعداتومدرسه هامون اجراشون کنیم خلاصه بعدازکلی پشت گوش انداختن فرماندمون گفت که فردای اون روزحتما دیگه برم ما هم  پاشدیم رفتیم بسیج دانش آموزی شهرمون .خوب موقعی رسیدم آخرجلسه بودتا اونجاییش فهمیدم که می خوان ببرنمون سه روزخرم آبادتویه اردوگاه .واسه این میگم خوب موقعی رسیدم آخه اگه قراربودزودبرسم بایداین حرفایی روکه درعرض یک ربع یادگرفتم تازه خسته هم شدم رو بایددرعرض یک ساعت شایدم بیشترفرا میگرفتم که دیگه مخم هنگ میکرد.پوزخند

خوب حالاهمه ی ایناروگفتم که به اینجابرسم که بگم من ازفرداسه شنبه 7/4/1390تاپنجشنبه مورخ 9/4/1390 ازحضورتون مرخص میشم تاحالاهم هرروزبه وبلاگم سرمیزدم ولی مطلب نداشتم که بذارم تو وبلاگ فقط لطفادعاکنیدکه به سلامتی برگردیم وبتونیم یه چیزایی یادبگیریم.

یاحق
      

هست قرآن رهــــنمای شیــــعیــان 

هست قرآن، مونس جــــان و روان 

ای بــــرادر آیــــه هایش را بــــخوان 

نــــکته هــــای نغــــز قـرآن را بدان 

ای بــــرادر، خــــانه بــی قرآن چرا؟ 

ای بــــرادر، درد بــــی درمان چـرا؟ 

زخــــمها را هــست قرآن مــــرهمی 

گر بخوانی نکته هایــش را دمــــی 

ای بــــرادر گــــر شوی هــــمراه مـا 

می شوی از کفـر و از نفــــرت جدا 

نــــور قــــرآن بــــر دلــــت پیدا شود 

زشتهـا در مــــنظرت زیـــبا شــــود 

گر تو خوانــــی، ایـنچنین، معنا بدان 

معنـــــی انــــا و اعطینـــا ، بــــدان 

ظاهــــر قرآن قرائت هست، دوست 

باطنش عدل و قضاوت هست، دوست

 

 
      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ سلام مادرم میگفت: در یکی از شب های سرد زمستانی 59 همه خانواده در زیرزمین خانه (شَوادون) نشسته بودیم و سعی میکردیم موج رادیو عراق را پیدا کنیم تا از زبان دشمن اوضاع جبهه را بشنویم یا که ببینیم می گوید الف دزفول چند خانواده ازفامیل هم درزیرزمین ماپناه گرفته بودند. نامزدبرادرشوهرشهیدم هم آنشب پیش مابود... . . *بقیه در لینک..کلیک رنجه بفرمایید*+ از ازل فاطمه مادرم بوده<br>پسرش مونس و دلبرم بوده<br>روز محشر اگرم پسر نگه<br>میگه این غلام اکبرم بوده<br>زیر آتیش گناه و معصیت<br>بزم ماتم تو سنگرم بوده<br>اولین خیمه‏ای که برات زدم<br>با چادر نماز مادرم بوده<br>با همه شکستگی خوشم بگی<br>این شکسته کبوترم بوده<br>بعد مرگم میدونم همه میگن<br>یا حسین جمله آخرم بوده+ سلام دوستان....اومدم بگم که من همون اف1 هستم به آدرس: http://kolbehf1.parsiblog.com

+ مقام معظم رهبری : « بسیجی ، آن جایی که جای علم است ، جای تحقیق است ، جای صبر کردن بر مشکلات نوآوری علمی است از ‏جان و ذهن خودش مایه می گذارد »+ سلام.....5شنبه است.....یادی از اهل قبور کنیم!.....حتی با یک صلوات........+ قطعه گم شده ای از پر پرواز کم است/ یازده بار شمردیم و یکی باز کم است/ این همه آب که جاریست نه اقیانوس است/ عرق شرم زمین است که سرباز کم است....+ الحق که به ما درس وفا داد حسین (ع) **** هر چیز که داشت بی‌ریا داد حسین (ع) **** یعنی که تأملی کنید ای یاران ! ****آن هستی خود زکف چرا داد حسین (ع)؟+ سیاهی ها زیاد می شوند کم کم... سپیدی ها هم... دل من سیاه سیاه است... اما نه از جنس سیاهی های پرچم های "یا حسین " تو...+ .....+ اطاعت از فاطمه علیه السلام بر تمامی آفریدگان خدا از جن و آدمیان و پرندگان و وحوش و پیامبران و فرشتگان واجب است(امام باقر(ع))
[Designed By Ashoora.ir    مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]